Jul. 28, 2017 - جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶

 

تاکید آرسن ونکر به استفاده از سیستم 1 - 2 - 4 - 3 در ابتدای فصل آینده

(۱۳۹۶/۰۴/۲۲)

 آرسن ونگر سرمربی آرسنال می خواهد در تور پیش فصل چند سیستم مختلف را به کار ببندد اما او تاکید دارد که در ابتدای فصل آینده تیمش با سیستم 1 - 2 - 4 - 3 بازی خواهد کرد .

 آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال از زمان ورودش به فوتبال انگلستان معروف به استفاده از سیستم های 4 دفاعه بوده است اما در اواخر فصل گذشته به طور ناگهانی رو به سیستم 1 - 2 - 4 - 33 آورد و ظاهرا قصد دارد در ابتدای فصل آینده نیز از همین سیستم استفاده کند .

 

بعد از شکست 3 - 0 توپچی ها در برابر پالاس در آپریل گذشته ، آرسن ونگر تصمیم به تغییر سبک بازی تیمش گرفت و از آن پس شاهد یک آرسنال متحول شده بودیم ؛ بطوریکه توپچی ها 7 دیدار از 8 بازی آخر خود در لیگ برتر انگلستان را با پیروزی  پشت سر گذاشتند و در فینال جام حذفی نیز با استفاده از همین سیستم چلسی قهرمان لیگ برتر را شکست داده و قهرمانFA Cup شدند .

 

آرسن ونگر در این خصوص در مصاحبه با Daily Mirror   گفت : " ما همچنان به دنبال جذب بازیکنان جدید هستیم و می خواهیم کیفیت تیممان را ارتقا دهیم اما بازیکنان حال حاضر من کیفیت بسیار بالایی دارند و هر بازیکنی نمی تواند وارد لیست تیم ما شود . دو راه برای پیشرفت وجود دارد ؛ اول اینکه آنچه که در گذشته اتفاق افتاده را مرور کنیم و سعی در بهبود نقاط ضعفمان داشته باشیم و دومین کار اینست که به جذب بازیکنان جدید روی بیاوریم .

 ورزش 11 ،ما روشهای مختلفی را در طول تمرینات پیش فصل استفاده خواهیم کرد و در برخی بازیها با چهار مدافع و در برخی دیگر با 3 مدافع به میدان خواهیم رفت اما مشخصا در ابتدای فصل آینده از دفاع سه نفره استفاده خواهیم کرد . "